Rodzaje przenośników ślimakowych
informacje o poszczególnych typach i rodzajach

SPIS TREŚCI
WSTĘP

Przenośniki ślimakowe przeznaczone są do transportu zboża i innych materiałów sypkich na niewielkie odległości, napełniania worków, przewietrzania zboża lub wstępnego czyszczenia. Przenośniki są wręcz niezbędne do napełniania silosów zbożowych lub spichlerzy usytuowanych na poddaszach budynków.ZALETY PRZENOŚNIKÓW ŚLIMAKOWYCH

 • Duża wydajność
 • Małe zapotrzebowanie mocy
 • Niskie koszty zakupu i eksploatacji w porównaniu do innych urządzeń
 • Możliwość pracy pod różnymi kątami*)
 • Łatwość manewrowania zestawem przy pracy*)
*)dotyczy niektórych przenośnikówPRZENOŚNIKI PRZYSTOSOWANE DO ZMIANY POŁOŻENIA

Przenośniki tego typu umożliwiają manewrowanie przenośnikiem. Uniwersalna konstrukcja i szereg części wspomagających pracę i zmianę funkcji przenośnika czynią z niego doskonałe narzędzie wspomagające pracę w gospodarswie i firmach z innych branż. Do każdego przenośnika można dokupić kosz zasypowy, rozdzielacze, segmenty przedłużające. Przenośniki umożliwiają zmianę kąta pochylenia.

Nasza firma produkuje kilka odmian tego typu przenośników. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis produkowanych przenośników. Jednocześnie informujemy, że ROLMET jest gotów wykonać przenośniki na indywidualne zamówienie.

  T-402 i T-402/1

  Przenośniki mieszczą się i można je mocować w rękawach silosów (np BIN) przy wyładunku. Średnice wewnętrzne rur to odpowiednio 140 i 100mm. Długość podstawowa - 4 mb. Długość maksymalna do 10 mb dla T402 i do 8mb dla T402/1.

  Porównanie poszczególnych typów standardowych przenośników zestawiono na stronie "parametry".

  T-402/2

  Zapewnia wygodny sposób załadunku silosów zbożowych, magazynów zlokalizowanych na piętrze itp. Napęd usytuowany na dole zapewnia stabilność przy pracy. Kosz załadowczy pozwala na załadunek z przyczepy. Wózek z tzw. windą ma możliwość znacznych zmian wysokości wylotu. Zamontowana w koszu zasypowym kratka wstępnie usuwa zanieczyszczenia. Istnieje możliwość przedłużenia zestawu do 8 mb.

  Porównanie poszczególnych typów standardowych przenośników zestawiono na stronie "parametry".

  T-402/3

  Waży tylko 25kg !!!!
  Bardzo przydatny przy pracach załadunkowych i rozładunkowych, przygotowaniu paszy itp. Można go eksploatować z użyciem stojaka, podwiesić na linie w dowolnym miejscu lub po prostu trzymając w ręku wsunąć koniec w zboże. Worek napełnia się w niespełna 50 sekund. Przenośnika nie można przedłużać (ograniczona moc silnika).

  Porównanie poszczególnych typów standardowych przenośników zestawiono na stronie "parametry".PRZENOŚNIKI PIONOWE MONTOWANE NA STAŁE

Jest to rodzaj przenośnika przystosowanego do pracy przy ścianach budynków, silosów i innych obiektów przemysłowych i gospodarskich. Jest to niewątpliwa zaleta tego typu przenośnika gdyż zajmuje niewiele miejsca.
Może być częścią ciągu technologicznego. Czyli może być sprzęgnięty z innymi przenośnikami (poziomymi), które transportują surowiec do przenośnika pionowego i od przenośnika na dalsze odległości. Może także pracować jako samodzielne urządzenie. Wyposażony w kosz zasypowy jest doskonałym narzędziem wspomagającym proces transportu ziarna na wysoko usytuowane części budynków itp.

  T-402/4

  Nasza firma ma w swojej ofercie przenośnik ślimakowy - pionowy T402/4. Jest on standardowo wyposażony w kosz zasypowy znajdujący się na wysokości 85 cm od ziemi. Umożliwia to różne formy załadunku. Z uwagi na małą stabilność, wymaga dodatkowego przytwierdzenia (podparcia) przy pomocy dołączonej do zestawu klamry. Wysyp zakończony kołnierzem z otworami do mocowania np. węża elastycznego lub rozdzielacza. Na samym dole szuflada do opróżniania przenośnika z resztek transportowanego materiału i piasku. Wykończenie malarskie farbami proszkowymi.

  Porównanie i dokładna specyfikacja techniczna znajdują się na stronie "parametry".


  T-402/4 DUO

      To wyjątkowy rodzaj przenośnika ślimakowego pionowego (1). Z powodzeniem zastępuje przenośniki kubełkowe (2), które są droższe w zakupie. Ponadto rewelacyjna wydajność dochodząca do 24t/h zapewnia, że ten typ przenośnika jest znakomitą alternatywą dla innych rodzajów przenośników.

      Ciekawostką jest, że przenośnik składa się z dwóch połączonych ze sobą przenośników ślimakowych.

  Poziomego, którego długość może dochodzić do 6 metrów. Daje to możliwość odsunięcia kosza zasypowego od przenośnika pionowego.

  Pionowego, którego długość może wynieść nawet 14 metrów. Dzięki temu znakomicie nadaje się do zapełniania silosów o znacznej pojemności (wysokość silosu).

      Przenośnik jest standardowo wyposażony w kosz zasypowy, którego krawędź zasypowa znajduje się na wysokości 85 cm od ziemi. Istnieje możliwość instalacji kosza zasypowego (standardowego lub dorabianego) w fundamencie. Umożliwia to różne formy załadunku (rys. A,B,C,D).      Przenośnik jest dodatkowo przytwierdzany do ściany obiektu do którego transportuje ziarno. Wysyp zakończony kołnierzem z otworami do mocowania np. węża elastycznego lub rozdzielacza. Na samym dole szuflada do opróżniania przenośnika z resztek transportowanego materiału i piasku. Wykończenie malarskie farbami proszkowymi lub w wykonaniu z blachy ocynkowanej.  Porównanie i dokładna specyfikacja techniczna znajdują się na stronie "parametry".


PRZENOŚNIKI POZIOME

Jest to doskonałe urządzenie do rozprowadzania materiału do poszczególnych części magazynu, silosów. Pozwalają na zainstalowanie wielu wysypów i zasypów. Sterowanie pracą poszczególnych zasypów i wysypów może być realizowane ręcznie lub elektrycznie.
Poniżej zostały przedstawione przykłady przenośników poziomych. Prosimy zwrócić uwagę na różnice w sposobie napędu i usytuowania zasypu i wysypu.


Wbrew temu jak nazwaliśmy tego typu przenośniki, urządzenia mogą pracować przy pewnym kącie nachylenia (do 30o). Zapraszamy do złożenia zamówienia na specjalnie przygotowanej stronie.
BIN
POLNET
PIMR

Wyślij nam wiadomość
Wydrukuj plan z dojazdem
Zadzwoń pod ten numer: 54 282 56 36

Spis stron
Licznik odwiedzin:
Strona zarządzania: Design MO - CMS
Realizacja i projekt © Design MO